Командувач німецького флоту віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах сказав на конференції в Індії, що Путін шукає і заслуговує на повагу, а Крим ніколи не повернеться до складу України. Наступного дня, коли про це стало відомо в Німеччині, він назвав свій виступ помилкою і пішов у відставку.

Про те, що він подав міністру оборони Крістін Ламбрехт прохання про відставку, і вона його погодила, віцеадмірал Шенбах оголосив увечері в суботу через пресслужбу флоту.

“Необдумані заяви, які я зробив в Індії, лягають все тяжчим тягарем на моє відомство. Я вважаю цей крок необхідним, щоб уберегти флот Німеччини, бундесвер і всю Федеративну республіку Німеччини від завданих мною збитків”, – цитує заяву Шенбаха німецька преса.

Про Путіна та Крим командувач німецького флоту розмірковував, виступаючи в п’ятницю на конференції Інституту оборонних досліджень та аналізу в Делі.

“Насправді він [Путін] хоче, щоб його поважали […] І, боже мій, виявити повагу – це так мало коштує, нічого насправді не коштує. Досить легко виявити повагу, яку він вимагає і, напевно, заслуговує”, – сказав Шенбах.

Обговорюючи дії Росії щодо України, Шенбах визнав, що на них треба якось реагувати, але додав, що Крим ніколи вже не повернеться до складу України, і це треба визнати як факт.

У суботу, після того, як викладений у Youtube виступ віцеадмірала Шенбаха поширила німецька преса, міністерство оборони заявило, що він не відображає офіційну позицію Німеччини, а сам командувач флоту вибачився у “Твіттері”.

“Мої заяви на тему політики безпеки в дискусії в аналітичному інституті в Індії були відображенням моєї особистої думки в той момент і в тому місці. Вони жодною мірою не відображають офіційну позицію бундесверу […] Я не повинен був так чинити, це була явна помилка”, – написав віцеадмірал Шенбах. За кілька годин він оголосив про відставку.

Пресслужба міністерства оборони Німеччини також заявила, що слова віцеадмірала не відповідають офіційній позиції країни.

Виступ Шенбаха збігся у часі з рішенням Німеччини заборонити країнам Балтії термінове постачання Україні наявних у них німецьких гаубиць.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *