20 січня відбулося засідання Комітету в режимі відеоконференції.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про економічний паспорт» (№ 6394) і три альтернативні до нього «Про систему фінансової підтримки майбутніх поколінь» (№ 6394-1), «Про економічний паспорт» (№ 6394-2), «Про економічний паспорт юного українця» (№ 6394-3).

Як повідомила голова робочої групи з опрацювання проектів народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, після обговорення законопроектів з представниками органів державної влади, було прийнято рішення щодо доцільності рекомендувати Комітету прийняти за основу законопроект №6394.

Законопроектом пропонується механізм забезпечення державою кожному українцю по досягненню ним вісімнадцятирічного віку стартового капіталу для: придбання житла; оплати навчання в українських вишах; оплатити лікування у разі тяжкої хвороби; накопичення на особистому пенсійному рахунку.

З цією метою пропонується створити неприбуткову установу Фонд майбутніх поколінь, в якій автоматично за свідоцтвом про народження відкривати рахунки усім дітям народженим з 1 січня 2019 року. Передбачається, що держава щороку має перераховувати кошти на ці рахунки у розмірі двох мінімальних зарплат.

У законопроекті пропонується формувати активи Фонду, зокрема, за рахунок коштів, що надійшли від сплати рентних платежів за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення. З метою убезпечення від знецінення, Фонд має інвестувати кошти в облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик України, отримуючи відповідні відсотки.

Ольга Василевська-Смаглюк зауважила, що в альтернативних законопроектах є суттєві пропозиції, які пропонується врахувати при підготовці проекту до другого читання.

Під час обговорення народні депутати висловили ряд зауважень до основного законопроекту, зокрема, щодо джерел наповнення Фонду, управління його коштами і критеріїв визначення учасників програми.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроекти до порядку денного сесії і прийняти проект Закону №6394 за основу.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *