Існує така функція, як “належний користувач”.

Автомобілістам розповіли, як не отримати штраф за порушення правил дорожнього руху з камер автофіксації, коли машина перебуває у користуванні іншої особи.

Про це на своїй сторінці у Facebook зазначив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Так, за словами Білошицького, допоможе у цьому функція “належного користувача”.

Належний користувач – особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що не належить йому. Призначити його на авто можна не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень правил дорожнього руху штрафи отримували саме ця особа.

Призначити належного користувача можна, не виходячи з дому. Важливо те, що в одного транспортного засобу може бути лише один “належний користувач”. А ось бути “належним користувачем” одна людина може щодо нескінченної кількості транспортних засобів.

Замовити послугу може тільки особа, яка бажає стати належним користувачем. Для цього потрібно:

Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

Вибрати зі списку послугу “Керування відповідним користувачем”.

домовленість із власником;

довіреність на право використання ТЗ;

договір оренди, найму чи позички;

договір фінансового чи оперативного лізингу.

Ввести VIN-код транспортного засобу, “належним користувачем” якого особа хоче стати, та перевірити правильність інформації про транспортний засіб, який видасть система.
Вибрати одну з підстав для “належного користування”
Ввести e-mail та телефон власника автомобіля.

Перевірити свої дані та при необхідності прикріпити скан копії довіреності або договору, що є підставою для належного користування або просто вказати пункт домовленості із власником.
Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Наступним етапом є отримання листа власником з посиланням на онлайн заяву особи, яка призначається належним користувачем.

Власник автомобіля повинен перейти за посиланням та дати згоду на це призначення.
Після візування заявка підтверджується оператором у територіальному сервісному центрі МВС.
Після цього особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-кабінеті водія.
На цю процедуру обов’язково потрібна згода обох: власника та “користувача”.

Після цього особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки у е-кабінеті водія. На цю процедуру обов’язково потрібна згода обох: власника та користувача.

Якщо ж автовласник або директор підприємства не має можливості здійснити реєстрацію “належного користувача” через електронний кабінет водія, тоді і власнику, і належному користувачеві слід звернутися з відповідними документами до будь-якого територіального сервісного центру МВС.

“Друзі, якщо передаєте транспортний засіб у користування, подбайте заздалегідь про призначення належного користувача та попередьте його про неухильне дотримання правил дорожнього руху”, – зазначив Білошицький.

Раніше розповідалося про те, що послуга “належний користувач” стала доступною у мобільному додатку “Дія”.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *