Фахівці розслідують кібератаку.

Майже всі державні сайти, що постраждали від атаки хакерів, відновили свою роботу.

Про це повідомляють у Держспецзв’язку.

Втім, зазначають у службі, деякі із постраждалих ресурсів досі продовжуються DDOS-атаки. Робоча група залучила міжнародних експертів для достовірного встановлення джерела походження атаки.

Фахівці розслідують атаку та урядові сайти. Крім того, перевіряють версію використання програми-вайпера, що знищує дані.

“Вже зараз можна стверджувати про значно більш високу складність атаки, ніж модифікація стартової сторінки вебсайтів. Ряд зовнішніх інформаційних ресурсів було знищено зловмисниками в ручному режимі. Короткі терміни реалізації атаки свідчать про координацію дій хакерів та їх чисельність”, – зазначили у Держспецзв’язку.

Зараз зараз відпрацьовується версія щодо supply chain attack з використанням уразливостей OctoberCMS і Log4j.

Нагадаємо, в ніч проти п’ятниці хакерська атака відбулася на українські урядові сайти. Невідомі зламали електронні сервіси кабінету кількох відомств: Міністерство освіти і науки, Міністерство закордонних справ, Міністерство аграрної політики, Міністерство спорту та Міненерго. Крім того, постраждали сайти ДСНС та “Дії”.

На стартових сторінках МЗС та Міносвіти з’явилися оголошення із погрозами громадянам. На сторінці на чорному тлі було перекреслено знаки з гербом, прапором та картою України, а також профілем свині. На порталі МОН розмістили загрозливі повідомлення українською, російською та польською мовами.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *