Незабаром має бути опублікована їхня нова гранична вартість від Мінекономіки.

Заправитися бензином та дизельним паливом в Україні може стати ще дорожчим.

Таку думку у коментарі висловив заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

Так, Рябцев стверджує, що ціни в роздріб зростають випереджальними темпами порівняно з оптовими. Експерт підрахував: ціни в опті підвищилися з кінця грудня до 10 січня на 3%, а в роздріб Мінекономіки рекомендувало збільшити ціни на 4%.

“Певних передумов для такого рішення Мінекономіки мало, адже нафта у світі лише у січні подорожчала на 4-6%. Це спекулятивне зростання, але це вплинуло на вартість палива”.

Загалом прогноз спеціаліста невтішний: бензин і ДП продовжать дорожчати. Черговий поштовх до зростання цін дадуть нові рекомендовані ціни Мінекономіки, публікація яких очікується 13-14 січня. Рябцев очікує, що вони збільшаться в межах 1 грн/л, тобто звичайний не преміальний бензин А-95 може коштувати близько 33 грн/л. Таких високих цін на цей вид палива в Україні ще не було.

Додамо, що Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Середні розрахункові ціни для бензину становлять 26,97 гривень за літр, для дизельного палива — 23,82 гривні за літр. Таким чином, середня вартість цих видів палива збільшилася на 1 грн./літр – для бензину та на 66 коп./літр – для дизельного палива відповідно.

З урахуванням граничних торгових націнок максимальна ціна на “звичайний” бензин у роздрібних мережах не повинна перевищувати 31,97 грн/л, на “звичайне” дизпаливо – 30,82 грн/л.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *