Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у п’ятницю ввечері не змогла проголосувати за переможця конкурсу – детектива НАБУ Олександра Клименка.

Відповідний проект рішення запропонувала голова комісії Катерина Коваль як альтернатива тому, на підтримку якого чотири рази не було голосів членів комісії, передає «Інтерфакс-Україна».

Раніше вона заявила, що комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) має намір докласти всіх зусиль, щоб унеможливити оскарження результатів конкурсу.

Олександр Клименко набрав на конкурсі 246 балів, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк, який претендує на посаду заступника керівника САП – 229 балів, проте члени комісії тричі відмовлялися затверджувати ці результати.

Таким чином, переможці конкурсу є, але технічно не затверджено результатів.

У вівторок комісія зібралася у повному складі та затвердила порядок денний: проведення співбесід з кандидатами на адміністративні посади САП та з кандидатами на посаду керівника САП, оцінювання результатів, визначення переможців конкурсу.

Комісія отримала рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо законності порядку проведення конкурсу, співбесіди було продовжено.

Окружний адміністративний суд Києва скасував порядок конкурсної комісії з обрання керівника САП, що викликало побоювання щодо перенесення засідання конкурсної комісії та проблем із затвердженням переможця конкурсу. Рішення суд мотивував тим, що у зв’язку із змінами в законодавстві, починаючи з 16 липня 2015 року, відповідач у справі – Конкурсна комісія з проведення відкритого конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП, була позбавлена ​​повноважень на ухвалення Порядку, що оскаржується. При цьому законодавчо не було визначено орган, якому такі повноваження передавалися.

Співбесіди кандидатів на посаду керівника САП було заплановано на 21 грудня 2021 року, після чого конкурсна комісія мала визначитися з переможцем.

Раніше генпрокурор Ірина Венедиктова пояснила, що конкурс із обрання керівника САП затягується через те, що комісія не може зібратися, у зволіканні є «суб’єктивні фактори окремих людей».

Президент України Володимир Зеленський сподівається на обрання керівника САП до кінця цього року.

Оновлений меморандум економічної та фінансової політики України із Міжнародним валютним фондом передбачає обрання нового керівника САП до грудня 2021 року.

Після практичного завдання на професійну компетентність комісія неодноразово не могла зібратися, щоб призначити дату проведення співбесіди двох претендентів, що завершує конкурс, на цю посаду.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *