Тариф за транспортування природного газу для підприємства “Одесагаз” на 2022 рік затвердила Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Відповідно до прийнятого рішення, наступного року оплата за транспортування 1 кубометра газу (за «другим платіжком») збільшиться з нинішніх 0,84 грн до 1,09 грн.

Нагадаємо, в результаті реформування ринку природного газу платежі за паливо розділили на дві частини: за транспортування споживачеві та окремо за спожитий газ.

Транспортування газу одеським споживачам здійснює акціонерне товариство “Одесагаз”. Ця послуга визнана монопольною, її вартість регулює держава, а тарифи затверджує НКРЕКП.

У жовтні АТ «Одесагаз» подало до комісії свої розрахунки та запропонувало встановити тариф на транспортування у розмірі 4,52 грн за кубометр. Представники підприємства стверджували, що заявлений ними тариф є одним із найнижчих в Україні, що, однак, не відповідає дійсності.

НКРЕКП не дослухалася аргументів і погодила збільшення тарифу не в 5,4 рази, як просили газовики, а лише на 30%. Тариф враховує технологічні втрати газу (який за рік значно подорожчав), зарплати персоналу, витрати на обслуговування мереж.

Винесення вартості транспортування в окремий платіж дозволяє споживачам самостійно обирати постачальника газу та укладати прямий договір із будь-яким українським оператором цього ринку. Більшість одеських споживачів донедавна були клієнтами регіонального постачальника — ТОВ «Одесагаз-Постачання» та мали можливість укласти договір із будь-яким іншим на власний розсуд.

Проте 13 вересня 2021 року клієнти «Одесагаз-Постачання» почали отримувати СМС-повідомлення про те, що нібито за їхньою власною заявкою новим постачальником стало якесь київське ТОВ «Газ Технолоджі». Таким чином, на це підприємство перевели 126 тисяч споживачів на Одещині.

Новий постачальник запропонував досить низьку ціну — 7 грн. 99 коп. за кубометр до 1 травня 2022 року. Проте лише через два тижні, 29 вересня, «Газ Технолоджі» позбавили ліцензії, і з 1 жовтня підприємство перестало працювати на ринку газу. 126 тисяч клієнтів залишилися без постачальника та тимчасово почали користуватися послугами «Нафтогазу» як «постачальника останньої надії». Наразі вони мають укласти постійний договір, інакше газ їм можуть відключити.

В наявності явна махінація: «Одесагаз-Постачання» фактично «кинуло» і відмовилося обслуговувати понад 126 тисяч своїх колишніх споживачів без їхньої згоди. Навіщо це було зроблено, як обирали щасливчиків — сказати важко.

Можливо, це пов’язано із колосальними фіктивними боргами за газ, які сформувалися у багатьох споживачів у 2021 році. Питання з перерахунком та анулюванням цих неіснуючих боргів мусується кілька місяців і досі не вирішено, а внаслідок «перекидання» такі абоненти залишилися з нарахованим боргом, але без чинного договору з ТОВ «Одесагаз-Постачання».

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *