Роз’яснення щодо того, як виконати цей наказ, Міноборони повідомлять пізніше.

В Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яким затверджено перелік галузей та професій для жінок, які мають перебувати на військовому обліку.

Наказ Міноборони №313 було зареєстровано у Міністерстві юстиції ще 3 грудня 2021 року, а нещодавно його було офіційно опубліковано.

Згідно з цим документом, на військовому обліку мають бути робітниці, зайняті у 35 сферах діяльності, які охоплюють майже весь спектр ринку праці – від громадського харчування до банківської справи.

У цьому переліку різні професії (як керівники виробничих підрозділів та органів влади, так і звичайні робітники та службовці) отримали родинні військово-облікові спеціальності.

Тепер роботодавець повинен проконтролювати наявність документів про перебування на військовому обліку у своїх працівників — не тільки у чоловіків, а й у жінок. За прийом на роботу працівника без знаходження на обліку передбачено штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки – від 5100 до 8500 грн.

Відповідно до ст. 28 Закону про військовий обов’язок, граничний вік перебування у запасі – до 60 років.

Радник заступника міністра оборони Наталія Воронкова у коментарі “Громадське радіо” повідомила, що до кінця наступного тижня на сайті військкоматів чи Міністерства оборони з’явиться роз’яснення щодо того, як жінкам вперше стати на військовий облік. Розглядатиметься можливість пройти цю бюрократичну процедуру онлайн, якщо це буде дозволено з точки зору безпеки.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *