Слідчі Державного бюро розслідувань оголосили нову підозру в рамках так званої «справи «кентаврів», відкритої за фактом постачання Збройним силам України нібито неякісної техніки — десантних катерів на кшталт «Кентавр-ЛК».

Як повідомили у ДБР, новим підозрюваним став колишній начальник військового представництва Міністерства оборони.

За даними слідства, він вступив у змову з керівництвом заводу «Кузня на Рибальському», підробив і видав офіційні документи, згідно з якими остаточне складання двох десантних катерів із проведенням ходових випробувань вважаються завершеними.

Проте, стверджує ГБР, слідство встановило, що зазначені випробування не проводилися зовсім, що військовослужбовцю було відомо.

«Більш того, він знав, що проект цих катерів не відповідає вимогам, які ставилися замовником — Міноборони, а саме щодо показників водотоннажності, опади, максимальної швидкості ходу та висоти надводного борту. Це було зумовлено багатьма помилками, допущеними при розробці проекту, та некоректними рішеннями виконавця — «Кузні Рибальською». Тому виготовлена ​​неякісна продукція не повинна була братися», — зазначає Бюро.

Колишньому чиновнику МО інкримінують злочини, передбачені частиною 4 ст. 426-1 та частина. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України — «перевищення військовою службовою особою влади та службових повноважень в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки», а також «службове підроблення, скоєне за попередньою змовою групою осіб».

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *