Михайло Федоров пообіцяв, що усі бюрократичні питання вирішать до 20 грудня.

Вже наступного тижня українці отримуватимуть обіцяну президентів Володимиром Зеленським тисячу гривень за вакцинацію від COVID-19. Виплати розпочнуться вже з 20-21 грудня.

Про це розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю BBC News. Україна

“Мінекономіки обіцяє, що всі бюрократичні проблеми вирішать до 20 грудня, гроші почнуть приходити з 20-21 грудня”, – наголосив голова Мінцифри.

При цьому він попередив, що кошти можуть прийти за 10 днів після оформлення заявки. У той же час Федоров сподівається, що всім виплати вдасться провести в більш короткі терміни.

2 грудня Верховна Рада виділила з державного бюджету на 2021 рік 8 млрд. грн., які будуть направлені на виплати по 1 тис. грн. кожному вакцинованому від COVID-19 українцю.

Програмою передбачено, що всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс щеплення проти COVID-19, матимуть змогу отримати 1000 грн від держави. За ці кошти вони зможуть:

  • купити абонемент у спортзал або фітнес-клуб,
  • відвідати кінотеатр, театр, музей,
  • купити квитки на залізничні та авіаперевезення по Україні,
  • придбати книги.

Програма буде реалізовуватись у кілька етапів. З 19 грудня послуга стане доступною у мобільному додатку “Дія”. Це найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3-й квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

9 грудня банківський сервіс Monobank повідомив, що тисяча за вакцинацію може бути оформлена через його додаток. Засновник сервісу Олег Гороховський порадив заздалегідь оформити карту, щоб її номер був своєчасно переданий у “Дію”.

13 грудня президент Володимир Зеленський анонсував розширення з січня програми виплати тисячі гривень за щеплення проти COVID-19, зокрема, щоб нею могли скористатися й громадяни віком від 60 років.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *