Верховний Суд на засіданні 14 грудня частково задовольнив касаційну скаргу Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) та повернув справу за позовом партії “Голос” на повторний розгляд до Окружного адміністративного суду Києва, повідомляє громадський рух “Чесно”.

“Касаційну скаргу НАЗК задовольнити частково. Рішення ОАСК від 9 квітня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2021 року скасувати в частині задоволення позовної вимоги про визнання протиправним та скасування наказу (про призупинення державного фінансування партії)”. ). У цій частині справу направити на повторний розгляд до ОАСК.

Постанова Верховного Суду набирає чинності з дня її прийняття. Таким чином, відновлюється дія наказу про припинення державного фінансування партії Голос до прийняття ОАСК інших рішень.

При цьому ОАСК не переглядатиме попередні рішення щодо двох інших позовних заяв “Голосу”, в яких партія просила визнати протиправними дії НАЗК щодо складання акту та укладання перевірки фінзвіту “Голосу” за ІІ квартал 2020 року. ОАСК, як і Шостий апеляційний адміністративний суд, у цій частині вимог “Голосу” відмовив.

Як повідомлялося, НАЗК у 2020 році призупинило до усунення порушень фінансування низки парламентських політичних партій у зв’язку із зазначенням недостовірних відомостей у звітах. Зокрема, НАЗК встановило, що партія “Голос” оформила низку договорів із фізичними особами-підприємцями на суму близько 1,1 млн грн за послугами, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг – медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження.

11 листопада 2021 року партія “Голос” заявила, що НАЗК призупинило фінансування незаконно та ігнорує рішення судів.

“Голос” розцінює дії НАЗК, спрямовані на призупинення державного фінансування політсили як політичний тиск на опозицію”, – наголосили в партії.

Партія “Голос” звернулася з позовом до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), який ухвалив відновити фінансування. Рішення було підтверджено апеляційним судом. Керуючись цим рішенням, НАЗК перерахувало партії відповідне державне фінансування.

Водночас НАЗК звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду для остаточного врегулювання ситуації, а також 29 вересня 2021 року подало клопотання про припинення дії рішення апеляційного суду.

“У клопотанні Агентство наголосило на ризиках, пов’язаних з перерахуванням коштів політичної партії до остаточного рішення ВС. Зокрема, про те, що закон прямо не передбачає механізму повернення цих коштів до державного бюджету у разі прийняття рішення на користь НАЗК”, – зазначається в повідомленні.

Судове засідання за касаційною скаргою НАЗК має відбутися у Верховному Суді 23 листопада о 12:00.

19 листопада 2021 року НАЗК відновило державне фінансування політичної партії “Голос”, призупинене на початку 2021 року.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *