Автори законопроєкту запевняють, що завдяки новації вдасться зменшити кількість ДТП. Сьогодні, 15 грудня, Комітет з питань правоохоронної діяльності розгляне законопроект, який передбачає водіям фіксувати порушення ПДР на смартфон та отримувати за це бонуси.

Автори законопроєкту пропонують встановлювати на мобільний пристрій спеціальний додаток і через нього фільмувати водіїв, які порушили ПДР. Дорогою камера смарфона фіксує все, що бачить. Наприклад, хтось проїхав на “червоне”, перетнув подвійну суцільну або проїхав смугою громадського транспорту. А кадри автоматично відправляються до поліції. Далі для порушника штраф, для автора відео – 10% від стягення.Схожа ініціатива вже працює у Німеччині, і там чимало людей надсилають відео порушень. Автори українського законопроєкту переконані: завдяки новації вдасться зменшити кількість ДТП. Однак є і критики ініціативи, які кажуть , що “все це маячня з юридичної точки зору”.

“Ставите його як навігатор, бачите правопорушення і натискаєте, 30 секунд записуються і одразу надсилаються на сервер МВС”, – розповідає В’ячеслав Медяник, народний депутат фракція “Слуга народу”. Натомість нардеп від фракції “Голос” Андрій Осадчук запевняє, що “це така невеличка маячня з точки зору адміністративного процесу”.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *