Шевченківський суд Києва скасував повідомлення про підозру засновнику ТОВ «Стіл Аргумент», який вважався пособником в отриманні хабарів першим заступником начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 1 грудня.

За версією слідства, перший заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції за попередньою змовою із засновником ТОВ «Стіл Аргумент», яке продає мисливську гладкоствольну і нарізну зброю і супутні товари, та керівником цієї компанії, організували протиправну схему отримання неправомірної вигоди від громадян України за видачу дозволів на право придбання та/або зберігання, носіння зброї.

Представники приватної фірми нібито мали пропонувати громадянам свої посередницькі послуги із швидкого та безперешкодного отримання в поліції дозволів на зброю за грошову винагороду.

Зокрема, йшлося про епізод у січні 2021 року, коли підприємець, перебуваючи у своєму магазині в селі Лісники Київської області, запропонував клієнту оформити дозвіл на мисливський карабін. Він узяв за це 7 тисяч гривень, які начебто передав поліцейському чиновнику, і дозвіл справді незабаром був виданий. Після цього власник магазину зміг продати чоловікові і сам карабін за 95 тисяч гривень.

У березні Державне бюро розслідувань інформувало, що у справі п’ятеро підозрюваних. Зокрема, у списку також були заступник начальника відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області, працівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області.

Вартість «послуги» за отримання одного дозволу складала 5-10 тисяч гривень, а протягом місяця посадовці оформлювали понад 200 таких незаконних дозволів. Попередньо слідчі мали інформацію про понад 800 фактів незаконної видачі дозволів. 

5 жовтня 2021-го Шевченківський суд скасував повідомлення про підозру засновнику ТОВ «Стіл Аргумент». Щоправда це рішення досі не оприлюднено у реєстрі.

29 жовтня прокурор повідомив бізнесмену про зміну раніше повідомленої підозри. При порівнянні тексту підозри суд з’ясував, що змінилась лише кваліфікація дій підозрюваного з ч.3 ст.368 КК на ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 КК тобто із хабарництва на пособництво у хабарництві.

Від IndexUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *